
Mewa biedt nu ook een volledig automatische onderdelenreiniger met complete dienstverlening. Vlotte werkprocessen vereisen in elk bedrijf regelmatig onderhoud en het reinigen van machines. Of het nu gaat om een vrachtwagenwerkplaats of een ultramoderne industriële onderneming: werkprocessen stilleggen vanwege vervuilde onderdelen kost tijd én veel geld. Om hun efficiëntie te verhogen, hechten bedrijven dan ook veel belang aan een effectieve preventie van mogelijke storingen in het werkproces.
Voor onderhoudsdiensten vergt het reinigen van machineonderdelen vaak veel tijd. De kleinste vuildeeltjes of een spoortje vet kunnen grote problemen veroorzaken. In de productie-industrie kunnen vervuilingen het productieproces stilleggen; in een werkplaats leidt een mislukte reparatie door vervuilde onderdelen tot ontevreden klanten.
Voor het reinigen van onderdelen worden doorgaans kwastwastafels of hogedrukonderdelenreinigers gebruikt, die echter altijd de actieve inzet van een medewerker vereisen. Mewa introduceert een nieuwe oplossing: de Eco-Matic, een onderdelenreiniger die het reinigingsproces volledig automatiseert, zodat medewerkers zich intussen aan andere taken kunnen wijden. De reiniging gebeurt met 21 sproeiers die van boven, onder en zijdelings met een druk tot 6 bar en een temperatuur van 41 graden werken. De onderdelen liggen in een roterende korf die tijdens het hele reinigingsproces continu om zijn as draait.
De Eco-Matic van Mewa is geschikt voor de reiniging van kleine en middelgrote onderdelen, en verwijdert ook hardnekkige vervuilingen betrouwbaar. Afhankelijk van de mate van vervuiling kan de reinigingsduur worden ingesteld – tot maximaal 30 minuten. Net als alle onderdelenreinigers van Mewa werkt ook de Eco-Matic met een VOC-vrije reinigingsvloeistof: een milieuvriendelijk alternatief voor traditionele chemicaliën, zonder gezondheidsrisico’s voor de gebruikers.
“Onze klanten waarderen de hoge betrouwbaarheid van onze onderdelenreiniger-service. Met de Eco-Matic hebben ze nu een extra optie die minder persoonlijke inzet vraagt,” zegt Daniel Krause, verantwoordelijke productmanager bij Mewa. “Wanneer hij in een productiebedrijf of autowerkplaats is opgesteld en in gebruik is genomen, wordt het reinigen en ontvetten van onderdelen een veilige en zorgeloze aangelegenheid. Ons team zorgt ervoor dat de toestellen betrouwbaar hun werk doen.”
Alle onderdelenreinigers van Mewa worden aangeboden met een volledige service. De toestellen worden ter plaatse geleverd, opgesteld en volledig bedrijfsklaar gemaakt. Het Mewa-team verlaat de locatie pas wanneer het apparaat voor honderd procent operationeel is. De medewerkers worden bovendien getraind en ingewerkt in het gebruik van de Mewa-onderdelenreinigers. De bedrijfsleiding hoeft zich dus geen zorgen te maken over de inzetbaarheid van de toestellen: of het nu een hogedrukonderdelenreiniger is of de nieuwe Eco-Matic, het apparaat wordt als een compleet “zorgeloos-pakket” door Mewa op vaste intervallen bijgevuld met reinigingsvloeistof en onderhouden.
In vergelijking met klassieke koudreinigers, die gebruikmaken van chemicaliën – vaak VOC-houdende stoffen met bijbehorende gezondheidsrisico’s – werken alle Mewa-onderdelenreinigers, dus ook de Eco-Matic, met een watergebaseerde reinigingsvloeistof. Deze is volledig vrij van gevarenaanduidingen, wat concreet betekent: geen brand- of gezondheidsrisico. Bovendien gaat de vloeistof significant langer mee dan bij koudreinigers, en dat zonder kwaliteitsverlies. Dit levert kostenbesparingen op én biedt een veel duurzamere oplossing in een cruciale werkfase.
De Mewa Eco-Matic werkt met een vloeistof die ontvettingsmiddelen en micro-organismen bevat. Deze micro-organismen breken vetten en oliën op volledig natuurlijke wijze biologisch af. De reinigingsprestatie van deze duurzame oplossing is uitstekend, of het nu gaat om vetten, olieresten, zouten, stof of spanen.
De Mewa Eco-Matic is een handige en duurzame oplossing voor de dagelijkse reiniging van machineonderdelen. De voordelen liggen voor de hand: door de automatische reiniging komt arbeidstijd vrij voor andere taken, en door de efficiënte werking worden storingen in het bedrijf voorkomen.
Daniel Krause
Verantwoordelijke productmanager bij Mewa
“Onze klanten waarderen de hoge betrouwbaarheid van onze onderdelenreiniger-service. Met de Eco-Matic hebben ze nu een extra optie die minder persoonlijke inzet vraagt. Wanneer hij in een productiebedrijf of autowerkplaats is opgesteld en in gebruik is genomen, wordt het reinigen en ontvetten van onderdelen een veilige en zorgeloze aangelegenheid. Ons team zorgt ervoor dat de toestellen betrouwbaar hun werk doen.”
Beeld- en filmmateriaal
Contacten met de pers
VPR Consult bvba
Heidi Smitt Telefoon: +32 3 7779717 heidi.smitt@vprconsult.be
Fountain Business Park Building 5 Cesar van Kerckhovenstraat 110 B – 2880 Bornem
